Agroturystyka

 

Dworek Tradycja Grażyna i Tadeusz Szubowie, Bełczna 27, 73-150 Łobez, tel.: +48 091 39 738 93, kom.: +48 790 817 648, +48 790 595 878, e-mail:  polska@tradycja.net, www.dworektradycja.pl

Dworek Tradycja – to piękne miejsce położone nieco na uboczu, w niewielkiej wsi otoczonej polami i lasami, 90 kilometrów na wschód od Szczecina. Ponad 300-letnia historia domu i jego rozliczne tajemnice oraz atrakcje sprawiają, że pobyt tu jest wyjątkowym przeżyciem. Dworek pamięta bezmiar burzliwych, pięknych i dziwnych historii. W jego otoczeniu działo się przez dziesiątki lat zwyczajne życie, których jest dziś żywym wspomnieniem.

 

 

Młyn nad Starą Regą, Tarnowo 1, 73-150 Łobez,  tel. + 48 508 33 66 73,  e-mail: kontakt@mlyntarnowo.pl, www.mlyntarnowo.pl

Młyn nad Starą Regą umiejscowiony jest wśród lasów we wsi Tarnowo nad rzeką Stara Rega. Majątek młyński z młynem i stajnią, położony 200 m od urokliwego jeziora Pancerzyno, znajduje się pomiędzy Łobzem a Świdwinem. Powstały w 1903 r. zabytkowy młyn przekształcony został w obiekt konferencyjno – turystyczny. Jeśli szukasz miejsca do indywidualnego wypoczynku ze staropolską kuchnią lub wyjątkowego miejsca na organizację konferencji lub imprezy okolicznościowej z dala od popularnych szlaków turystycznych i hałaśliwych ośrodków wypoczynkowych – Młyn nad Starą Regą zaprasza w swoje progi.

 

 

Nojszewska Elżbieta, Klępnica 16, 18  73-150 Łobez, tel. 607 683 274

Gospodarstwo położone w Klępnicy w odległości ok. 100 m od jeziora Klępnicko. Oprócz noclegów znajduje się tu również miejsce do biesiadowania, boisko do gry w siatkówkę lub piłkę nożną. Warunki do rozbicia namiotu lub ustawienia przyczepy campingowej. Po sąsiedzku – hodowle koni, gdzie za niewielką opłatą można pojeździć konno. Posesja położona jest na obrzeżu wsi, otoczona lasami i łąkami (w lasach obfitość grzybów), możliwość wędkowania.

 

Agroturystyka „Ranczo Bonanza”, Klępnica 14, 73-150 Łobez, tel. 605 374 699, email: bonanza.klepnica@gmail.com, www.bonanza-klepnica.cba.pl

Gospodarstwo zlokalizowane jest w odległości ok. 100 metrów od pięknego jeziora Klępnicko, obok łąk oraz stawu. Specjalizuje się w hodowli koni. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, gdzie można przy okazji  nauczyć się jeździć konno i uciec od wielkomiejskiego zgiełku. W okolicy znajdują się lasy bogate w jagody i grzyby, pełne unikalnej fauny i flory. Oprócz dóbr natury są tu również liczne szlaki turystyczne, w tym ścieżki rowerowe. Są też tereny, na których można z powodzeniem pojeździć quadem, motocrossem oraz innymi pojazdami terenowymi.

Do dyspozycji gości są dwa odrębne mieszkania wraz z miejscami parkingowymi. Każde mieszkanie ma swoją kuchnię oraz łazienkę. Istnieje możliwość wynajmu całego mieszkania lub jednego pokoju. Można tu również zawitać z namiotem, czy przyczepą campingową. Na terenie gospodarstwa jest miejsce na grillowanie (grill kamienny, wiata),  biesiadowanie. Można też pograć w piłkarzyki, ping-ponga, porzucać lotkami do tarczy, powędkować w stawie czy wykąpać się w basenie.

 Pole namiotowe „Anielkowo” i noclegi w pokojach, Prusinowo 9, 73-150 Łobez, tel. 576 861 267, strona www